Ušetřete na povinném ručení. Zkuste si spočítat úsporu.

Koupili jste si nový či ojetý automobil? Víte, že jednou z vašich povinností je sjednat si povinné ručení? Jedná se o zákonné pojištění vozidla, které si musí sjednat každý majitel motorového vozidla. Bez povinného ručení nesmíte s vozidlem vyjet na veřejnou pozemní komunikaci, jinak se vystavujete riziku vysoké pokuty. Povinné ručení je pojištění, ze kterého jsou hrazeny veškeré škody na majetku a zdraví ostatních účastníků dopravní nehody. Povinné ručení nepokrývá škody způsobené na vašem vozidle, k těmto účelům slouží havarijní pojištění.

Jestliže si budete chtít povinné ručení sjednat, pak stačí usednout k počítači a spustit internet. Na internetu existuje povinné ručení porovnání, díky němuž můžete snadno a rychle zjistit, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější pojištění vozidla na trhu. Jelikož je povinné ručení poměrně nákladnou položkou domácího rozpočtu, budete hledat tu nejlevnější variantu. A k tomu pomůže právě porovnání online.

Porovnejte si nabídky pojišťoven

Nemusíte vyhledávat nabídky jednotlivých pojišťoven ručně. Jednak by vám to dalo spoustu práce a sebralo spoustu času. Šetřete svůj čas a ušetřete i své peníze. Použijte kalkulačku, která slouží k porovnání jednotlivých nabídek. Povinné ručení kalkulačka je v podstatě jednoduchý online formulář, do kterého zadáte základní informace o vozidle a také o vás. Na základě těchto údajů jsou vyhodnoceny nabídky u jednotlivých pojišťoven, přičemž jsou tyto nabídky seřazeny od té nejvýhodnější.

Kromě toho, že byste se měli ohlížet na cenu, se podívejte také na rozsah pojistného krytí a také na rozsah asistenčních služeb. Nemusíte si tedy vybírat pouze podle ceny. Důležité je najít kompromis mezi cenou a vlastnostmi, které po povinném ručení požadujete.

Navíc nemusíte nikam chodit, protože povinné ručení kalkulačka vám dává možnost sjednat si pojištění vozidla přes internet. Šetřete tak svůj čas i peníze.

Napsat komentář