Půjčka během mateřské není zrovna nejlepším nápadem pro úspěšné řešení finanční krize

Peníze jsou důležité, v tom se jistě všichni shodneme. Pro mladé rodiny to platí dvojnásob. Výpadek příjmů v době, kdy žena nastoupí na mateřskou dovolenou, je hodně znát. To však určitě neznamená, že bychom jej měli řešit bezhlavě nebankovními půjčkami. Naopak, tahle varianta je hodně krajní a bez rozmyslu by se mohla hodně vymstít. Bude určitě lepší, když období mateřství zvládnete bez půjček…

Dluhová past je hodně nepříjemná, bude určitě lepší se jí obloukem vyhnout

Když se řekne dluhová past, mnoha lidem určitě budou vstávat vlasy hrůzou. Je pravdou, že řadě osob už zkomplikovala život, takže není vůbec radno ji přivolávat. Jinak řečeno, nebrat si půjčky na mateřské a přemýšlet o nich až jako o velmi krajní variantě (pokud už tedy vůbec). Mohly by se totiž hodně prodražit, protože – obecně úroky u krátkodobých půjček – nejsou zrovna nízko u země. A v případě, že se splácení nedaří, mohou narůst do závratných výšin, a to i přes případný odklad splátek. Ten je sice možný, ale má své limity, většinou jde o zhruba měsíční lhůtu navíc, která v tomto případě mnoho věcí neřeší.

Půjčka má i jiné alternativy, jako je třeba pomoc rodiny – u matek na mateřské, které jsou samoživitelky, se s něčím podobným přeci musí počítat. Peněz totiž rozhodně není nazbyt, péče o malé dítě spolkne značnou část příjmů. Domácnosti pak nezbývá moc prostředků, je třeba se maximálně uskromnit, rozhodně zde není prostor pro pořizování takzvaně zbytných věcí. Když už je potřeba nějaká hotovost navíc, dá se jistě sehnat jinými způsoby než nebankovní půjčkou. A proč?

  • U nebankovní půjčky je značně nejisté, že ji budete moci splácet z několikatisícové mateřské.
  • Úroky naskakují každý den, kdy nesplácíte. Rodina by potom musela pomáhat ještě o to více.
  • Je navíc pravděpodobné, že nebankovní půjčku pro nedostatečný příjem vlastně nezískáte.

Peníze jsou jistě potřeba, to platí každý den našeho života. Pro matky na mateřské ale určitě platí, že snaha získávat je půjčkami nebude tou nejšťastnější. Pokud nemáte partnera, který si půjčí takzvaně na sebe a vezme zodpovědnost do svých rukou, bude rozhodně lepší řešit finanční problémy jinak, než nebankovní cestou.