Půjčit si od nebankovní společnosti bezpečně? Jak na to?

Od prosince 2016 vešla v platnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která má za cíl výrazně snížit počet společností, které poskytují nebankovní půjčky. Zejména pak zlikvidovat nespolehlivé a podvodné firmy, kterých jsou na českém finančním trhu stále stovky. Jestli nechcete hledat mezi tisícovkou firem, poradíme vám. Vsaďte na Via SMS s.r.o.

Má potřebnou licenci od ČNB

Novela zákona (více se o ní dozvíte zde) zpřísňuje poskytovatelům pravidla. Musí například doložit kapitál ve výši 20 000 000 korun, současně také musí mít poskytovatel minimálně středoškolské vzdělání. Další podmínkou je, že musí získat licenci od ČNB. Bez ní nesmí půjčky poskytovat. Via SMS požádala o licenci jako jedna z prvních firem.

Navíc je členem důležité asociace

Via SMS s.r.o. je navíc jednou ze zakládajících firem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o dobrovolné sdružení poskytovatelů nebankovních půjček. Členstvím se zavazují k férovému přístupu k zákazníkům a společně se snaží zlepšovat nebankovní půjčování, aby bylo lidem ještě dostupnější. Jednou ze závazných stanov například je, že firma vždy a bez prodlení poskytne klientovi všechny informace týkající se půjčky. Rychlá půjčka vás nepřekvapí žádnými skrytými poplatky.

První půjčení je zdarma

Hlavními produkty Via SMS je rychlá SMS půjčka a online půjčka. Všichni, kteří si zažádají o půjčku poprvé, získají úvěr ve výši až 8000 Kč na 30 dní zdarma. Díky tomu si každý princip nebankovního půjčování vyzkouší bez dalších výdajů. Je důležité si jen pohlídat datum splatnosti. O půjčku požádáte přímo na webu společnosti, stačí se registrovat a během několika málo minut vám bude žádost potvrzena. Vždy si důkladně promyslete, jestli je pro vás opravdu nutné se zadlužit. Vše si také propočítejte