Jak vybrat výhodnou a bezpečnou online půjčku?

Online půjček je k dispozici nepřeberné množství, avšak ne každá je bezpečná a bez rizika, stejně tak jsou online půjčky výhodnější a méně výhodné. Základem bezpečného půjčování peněz, je především výběr výhodné a bezpečné půjčky. Nepotřebujete k tomu žádné odborné znalosti z ekonomie, stejně tak nepotřebujete znalost práva. Stačí vám k tomu pár dobrých rad, pozornost a zdravý selský rozum, který vám pomůže odhalit případné podvody.

Pečlivě si prostudujte podmínky a zkoumejte recenze

Vyhnout se nevýhodným půjčkám není vůbec těžké. Stačí, když si pečlivě před podpisem smlouvy o půjčce (nebo ještě lépe před odesláním žádosti o půjčku) dobře přečtete podmínky, tím snížíte riziko nebezpečné nevýhodné půjčky na minimum. Podmínky půjčky totiž určují, co a kdy budete platit, kolik budete platit, co se stane, když nezaplatíte a podobně. Hlavně je v nich uvedeno RPSN, tedy jedna z nejdůležitějších informací. Půjčka se řídí jejími podmínkami – a přesto byste nevěřili, kolik klientů podmínky nečte, případně jen velmi rychle – neudělejte stejnou chybu.

Mezi další ukazatele nedůvěryhodné půjčky patří například nekvalitní webová stránka, kde nejsou uvedeny podstatné informace. Další nekalou praktikou je zákaznická linka na placeném čísle, či žádost o půjčku na zpoplatněném čísle. Nejvíce vám však stejně vždy řeknou jednotlivé zkušenosti klientů na diskusních fórech, které se touto problematikou zabývají.

Důležité jsou také recenze o půjčce. Jak taková recenze vypadá? Většinou je napsána finančním specialistou, který se v problematice dobře orientuje, příkladem může být například Kamali recenze. V recenzích se rychle dozvíte, jaké jsou výhody půjčky, a naopak jaké má nevýhody. Například Kamali půjčka je vhodná například proto, že ji poskytuje ověřený nebankovní poskytovatel Home Credit, dozvíte se vše podstatné během 5 minut, a to včetně závěrečného hodnocení. Věřte, že orientovat se v nebankovních půjčkách nebylo nikdy snazší. Jaký je tedy váš názor na Kimbi půjčku, vyplatí se? Vše najdete jednoduše uvnitř jakékoli kvalitní recenze.