Jak vybírat nebankovní půjčky

Uvažujete o tom, že byste si půjčili peníze? Možná ano, možná ne. V obou případech se vyplatí vědět, kde si lze skutečně půjčit bez jakýchkoli problémů a za výhodných podmínek. V současné době nabízí bankovní i nebankovní půjčky spousta nejrůznějších společností, nicméně ne vždy musí být výhodné. Proto se v sledujících řádcích zaměříme na ukazatele, podle kterých lze volit ty správné nebankovní půjčky. Faktorů je celkem dost, my vybíráme ty, které se nám jevily jako nejdůležitější.

Výše úrokové sazby a poplatků

Hned na prvopočátku si rozhodně zjistěte celkovou výši úrokové sazby. Čím je nižší, tím pochopitelně lépe pro vás. U některých společností je uváděno pouze RPSN a také další manipulační poplatky spjaté s realizací úvěru. V tomto případě logicky záleží na celkové výši poplatků, takže se zaměřte hlavně na ně samotné. V každém případě je nejlepší porovnat si všechny alternativy přímo v online kalkulačkách půjček, které dokážou prozradit leccos.

Kolik si lze půjčit?

Výše nabízené sumy se odvíjí od možností konkrétního poskytovatele. Na trhu se nahází společnosti schopné půjčit i 150 000 korun. Zářným příkladem budiž společnost Home Credit. Jinak se ale sumy pohybují v řádech několika desítek tisíc korun. I přesto si lze u nebankovních společností přijít na solidní peníze. Půjčky jsou z drtivé většiny neúčelové, což je pro vás ideální. Peníze totiž budete moci využít tak, jak si to sami představujete.

Dosáhnete na úvěr i vy?

Tato otázka je také nasnadě, protože nebankovní společnosti nedokážou půjčit každému. Nebo spíše nechtějí. Podle nového zákona na to ani nemají právo. Peníze mohou získat pouze dostatečně bonitní klienti, jež skutečně dokážou ve finále půjčenou sumu řádně splácet. Stejně tak je nutná i registrace poskytovatele u České národní banky. Ta si trh s nebankovními půjčkami snaží co možná nejdůsledněji pohlídat.