Jak neprodělat s binárními opcemi

Binární obchodování opcí se stalo v posledních letech velmi populárním a bohužel i často podceňovaným investičním obchodováním.

Na první pohled jsou binární opce jednoduchým nástrojem, protože úkolem investora je pouze předpovědět, zda cena podkladového aktiva poroste nebo klesne. Výsledkem této technické jednoduchosti pak je, že se začátečníci vrhají do obchodování často nepřipraveni, z čehož nakonec nemůže vyplynout nic jiného, než zklamání.

Jak neprodělat

Pokud chcete začít obchodovat s binárním opcemi, tady je několik základ rad, jak se nasměrovat k úspěchu a neprodělat peníze.

Demo

Začněte na demo účtu a obchodujte na něm tak dlouho, dokud nebudete konzistentně dosahovat zisků. Největší chybou nováčků bývá, že si ihned založí reálný účet a začnou se učit v ostrém obchodování s vlastními penězi.

Učit je se třeba v testovacím prostředí, které nabízí cvičný účet. Kromě reálných emocí na něm zažijete vše, co je pro učení třeba. Ceny a obchody jsou reálné, jen se nepromítají do skutečných peněz. Tímto způsobem je třeba se co nejlépe připravit, aby byl přechod na reálné peníze co nejhladší.

Mějte strategii

Připravit se testováním mimo jiné znamená vybudovat si obchodní strategii, kterou co nejpečlivěji sepíšeme do obchodního plánu. Ten nám pak poslouží při hodnocení obchodních příležitostí, abychom měli čeho se držet a věděli, že obchodujeme tak, jak jsme si to nacvičili, a že to vede k ziskům.

Strategie musí být dobře otestovaná jak na historických datech, tak při demo obchodování. Její sepsání zajistí, nejen že při reálném obchodování nebudeme váhat, kdy vstoupit do trhů, ale také že se nebudeme od svého plánu odchylovat. Strategii je třeba přizpůsobit svým možnostem a schopnostem.

Dejte si na čas

I u binárního obchodování platí, že žádný učený z nebe nespadl. Proto mějte trpělivost a počítejte s tím, že nějaký čas potrvá, než začnete vidět výsledky. Může to trvat měsíce nebo i déle. Někdo může mít štěstí a sestavit ziskovou strategii během pár týdnů.

Rozhodně ale nemůžete počítat s tím, že vám obchodování nahradí příjmy ze zaměstnání nebo podnikání během pár měsíců. Je třeba začít pomalu a opatrně, po testech investovat co nejmenší částky a postupně je navyšovat.

binarniopce

Nikdo to za vás neudělá

Na internetu najdete spoustu nabídek, které vám slíbí údajně ziskový obchodní systém pro binární opce, a to zdánlivě zadarmo. Vždy ale pak zjistíte, že podmínkou je otevření si účtu u konkrétního brokera a poslání peněz na tento účet. Skutečnou podstatou takových nabídek je totiž přivádění nových platících klientů určitým brokerům, přičemž dodané obchodní systémy nejsou ziskové.

Pokud vám není umožněno si strategii prověřit na testovacím účtu, určitě s ní neinvestujte vlastní peníze.

Vyberte si dobrého brokera

Brokerů jsou na trhu stovky, ovšem většina z nich si nezaslouží doporučení. Prvním důvodem bývá to, že nejsou regulovaní, takže se jejich klienti netěší prakticky žádné spotřebitelské ochraně. Druhým důvodem bývají špatné zkušenosti.

Je tedy třeba volit výhradně mezi regulovanými společnostmi, které mají od České národní banky oprávnění poskytovat služby v České republice. Dále je třeba si zjistit, jaké jsou s danou společností zkušenosti.

Dalšími kritérii pro výběr by měla být zákaznická podpora a možnost obchodovat na demo účtu. Většina brokerů bohužel poskytuje testovací účty jen k reálným účtům, ale najdou se i takoví, kteří poskytnou neomezený testovací účet zdarma.

Mějte reálná očekávání

A konečně poslední rada na závěr, nečekejte, že vám binární opce budou vydělávat miliony korun hned v prvních měsících. Dopracovat se k takovým ziskům trvá relativně dlouho, záleží na strategii a počátečním kapitálu. K takovým výsledkům se dostanou jen ti nejlepší, kdo se naučí obchodovat skutečně dobře.

Faktem je, že většina lidí neuspěje v investičním obchodování nikdy. Ale to samé se dá říct třeba o podnikání a celé řadě dalších lidských činností. Takže netřeba se vzdávat předem, jen je třeba si uvědomit, že úspěch vyžaduje hodně práce, úsilí a trpělivosti.