Hotovostní půjčky pro ty, co potřebují peníze na ruku

Bankovní i nebankovní půjčky se ve většině případů vyplácejí bezhotovostním převodem na bankovní účet žadatele. Tento způsob výplaty je celkem rychlý, bezpečný a většině lidí naprosto vyhovuje. Je zde ale i skupina lidí, která z různých důvodů preferuje výplatu peněz na ruku v hotovosti. Jedná se např. o ty, kteří mají účet zablokovaný kvůli exekuci, ale hotovostní půjčka se může hodit i v některých mimořádných situacích, např. když potřebujete peníze hned a převod by trval příliš dlouho, nebo když účet u žádné banky mít nechcete. Jaké možnosti mají lidé, kteří potřebují půjčky v hotovosti? Jak vybrat ten nejlepší úvěr?

Hotovostní půjčky nabízejí především nebankovní společnosti

Pokud potřebujete peníze na ruku a zároveň nemáte účet u banky, nezbude vám nic jiného, než se obrátit na některého z nebankovních poskytovatelů. I u nich je sice ve většině případů možná pouze výplata na bankovní účet, některé společnosti ale myslí i na ty, jenž potřebují platbu na ruku. Poskytovatelé těchto půjček mají obvykle trochu vyšší poplatky a úrokové sazby, na druhou stranu i mezi nimi se dají najít zajímavé a výhodné nabídky, jako je např. oblíbená první půjčka zdarma.

Nebankovní půjčka lze vyplatit různými způsoby

Vyplacení nebankovní půjčky v hotovosti je možné hned několika způsoby. Tím prvním je výplata peněz na ruku na pobočce dané společnosti (aktuálně ji nabízí např. Tommy Stachi), další možností je platba od obchodního zástupce, který vám peníze přiveze k vám domů (např. Provident Financial). Někteří lidé preferují platbu poštovní poukázkou, kterou ale umožňuje jen minimum společností, nově se ale u některých objevila možnost výplaty např. v trafice (Zaplo půjčka), na čerpacích stanicích apod. Specifickým případem jsou pak některé půjčky, které lze vyplatit na Blesk peněženku – sice nejde o klasickou hotovostní půjčku, nicméně je to řešení pro ty, kteří nemohou mít klasický bankovní účet kvůli exekucím.

I se záznamem v registru můžete dostat vyšší úvěr

Kromě klientů, kteří nemají účet u banky nebo mají nízký příjem, jsou problematickou skupinou také lidé se záznamem v registru dlužníků. Nebankovní půjčka pro problémové klienty sice obvykle bývá poskytována pouze v menších částkách, jsou ale výjimky, jako je např. Smart půjčka. Tu je nabízena od 5 000 až do 70 000 Kč, bez ručitele, bez zástavy nemovitosti, se záznamem v registru a v hotovosti na ruku. Jedná se o podobný typ úvěru, jako poskytuje např. Provident – půjčku vám obchodní zástupce přiveze k vám domů, stačí si jen připravit požadované doklady.

Hotovostní půjčku vám nejlépe vybere internetový srovnávač

Pokud si nejste jisté, který konkrétní úvěr by pro vás byl ten nejlepší, nebo máte strach, že byste mohli omylem požádat u některé podvodné firmy, máme pro vás užitečnou radu – půjčku si sjednejte prostřednictvím některého z webových srovnávačů. Ty vám ušetří hromadu času, přinesou vám úsporu peněz a hlavně máte 100% jistotu, že společnosti, které jsou do nich zahrnuty, jsou prověřené a seriózní. K nejlepším webům zaměřeným na srovnání patří např. Coolpůjčky.cz, Parádnípůjčky.cz nebo Půjčkyhned.cz.

Dejte si pozor na podvodníky nebo na přehnaně vysoké úroky

Nebankovní půjčka má spoustu výhod, ale oproti bankovním má i svoje rizika – ta spočívají nejen ve vyšším nebezpečí, že narazíte na podvodníky, ale i v mnoha společnostech, které používají tzv. predátorské úvěrování. Využitím nezávislých online srovnávačů získáte jistotu, že úvěr, jenž si berete, je opravdu nejvýhodnější – ve srovnání vždy uvidíte i informace o poplatcích a úrokových sazbách.