Do čeho investují české domácnosti, pokud na to mají?

Většina domácností se snaží mít jakousi svou finanční rezervu. Taková finanční rezerva není vůbec špatná, když nastane okamžik, během kterého se něco domácnosti pokazí či něco podobného. Většinou by vám taková oprava značně sáhla do rodinného rozpočtu, proto je možná mnohem lepší, že si budete tvořit nějakou finanční rezervu průběžně.

Mnoho lidí se například pouští do investování. Svět investování je dnes otevřen naprosto každému, protože mnoho lidí touží po zvýhodnění svých úspor, své finanční rezervy v době, kdy ji nepotřebují vybrat. Do investování se však hrne řada firem, a to i těch, které podnikají na základě franchisingu. Ovšem pokud patříte k běžným zaměstnancům, možná by vás zajímalo, do čeho by se dalo investovat, kdybyste se pro investování vážně rozhodli.

V současné době probíhá hned několik zajímavých analýz, které se zaměřují na české domácnosti a na to, kolik peněz a do čeho investují. Je to spíše takový návod pro ty, kteří se taky chtějí pustit do světa investic, ale ještě tak úplně nevědí, jak na to.

Do čeho české domácnosti investují?

V poslední době je nutné vypíchnout hlavně cennosti, do kterých se pouští čím dál více lidí. Investuje se tak nejvíce do umění nebo taky do drahých kovů. Hlavně do zlata se v současné době opravdu vyplatí investovat, protože právě zlato je se svou hodnotou velice výhodné.

Je nutné zmínit taky bydlení, do kterého se pouští řada lidí. Většinou je to pro ně buď jejich vlastní příbytek, nebo je to jenom zdroj dalších peněz, které se budou linout v budoucí době. Nájemné ostatně neustále roste, proto se měsíčně nějakých patnáct tisíc korun může opravdu skvěle hodit.

I do pojištění se vráží peníze

Lidé však dbají i na svou bezpečnost a místo těch pravých investicí raději volí pojištění, do kterého vráží své peníze. Hlavně se vráží do penzijního pojištění nebo také do životního pojištění.